Menu

3 cviky a nastartujete opět energii

Ti z vás, kteří se účastnili našich workshopů a pravidelných lekcí vědí, že celodenní sezení v zaměstnání nám na zdraví moc nepřidá. Pokud se cítíte unavení a bez energie – je dobré rozproudit krev – takže nejjednodušší věc, vstávat stále ze židle. Ať už je to pro papír do tiskárny, čaj do kuchyňky nebo šanon do skříně. Dostaňte do těla zase kyslík, rozpumpujte krev a budete se cítit hned o něco lépe. Nestačí vám to? Přinášíme 3 cviky, které jsou jednoduché a když je budete dělat poctivě a pravidelně, sami uvidíte jejich přínos.

morning-bend-energy-400x400

Easy předklon

Nohy dejte na šíři boků, pevně je tlačte celou plochou chodidel do země. Kolena jemně pokrčte, propleťte si prsty a dejte je za týl. Vyrovnejte záda – stáhněte lopatky k sobě a dolů, ramena od uší a jděte do předklonu. Představte si, že jste rovný stůl, ze kterého nic nespadne (trup by měl být paralelně se zemí). Zopakujte alespoň 5x a to plynule. Zhluboka dýchejte. Zpevníte svalstvo břicha i beder. Rozproudíte opět krev a energii.

wall-angel-energy-400x400

Andílek

Mikuáš se blíží a tak se můžeme inspirovat jedním z jeho kolegů – Andělem! Stoupněte si ke zdi tak, aby se vaše celá záda (od ramen po bedra) dotýkala zdi. Zvedněte ruce paralelně se zemí. S nádechem zvedejte ruce nad sebe a celou dobu se snažte mít záda vyrovnaná na zdi. Tlačte břicho proti páteři. Posílíte ho a navíc krásně vyrovnáte páteř. Opakujte opět alespoň 5x.

side-crunch-energy-400x400

Úklony na židli

Sedněte si na svojí kancelářskou židli, prsty na rukou opět propleťte a dejte za hlavu. Nohy jsou na šíři pánve, celou plochou chodidel na zemi, sed by měl být stabilní. Lokty směřují do stran, opět myslete na lopatky a stahujte je k sobě a dolů. Otevřete hrudník, vyrovnejte záda. S výdechem se ukloňte do strany, s tím, že boky zůstávají na místě (hýbeme se pouze od pasu nahoru). S nádechem vraťte na střed a opakujte alespoň 5x. Posílíte postranní břišní a zádové svaly, rozhýbete opět ztuhlou páteř.

 

 Máte nějaký vlastní tip na cvik, který pomáhá právě Vám? Napište nám ho a dostanete od nás odměnu ;)