Menu

Čakra nečakra – podstatné je, jak se po lekci cítíte Vy!

Znám spoustu lidí, co si rádi přijdou zacvičit na jógovou lekci, ale v momentě, kdyby se začali zpívat mantry, nebo třeba jen ÓM a nedej bože by přišla řeč na téma typu : energie, čakry,… zaleknou se a buď se snaží konverzaci zlehčit a nebo se snaží co nejrychleji sbalit svou podložku a odejít.. Co je tedy hlavní důvod toho, že se bojíme přijmout jógu jako celek? Jógu jakožto nejméně 3000 let ověřený komplexní systém, který propojuje tělo-duši-mysl?

Pravděpodobně jsme se rozhodli brát si z jógy pouze tu část, které v daném životním období rozumíme a která je pro nás tedy akceptovatelná. A myslím si, že v tom je právě kouzlo jógy! Někoho osloví fyzická čast, někoho meditační, jiného filosofická, a možná dříve nebo později se nám začnou jednotlivé části střetávat a propojovat. Někdo řekne, že ho bolí žaludek, někdo to nazve rozladěnou třetí čakrou.

Někdo po lekci jógy začne rozebírat jak měla konkrétní pozice vliv na jeho pocity a někomu prostě stačí, že se cítí dobře. Nakonec cílem každého kdo jde na jógovou lekci je se cítit dobře, po psychické a fyzické stránce. A proto se nenechme zastrašit jógovým slovníčkem ,který je pro nás cizí a nevytvářejme si vůči duchovní části jógy bloky, zkusme přijímat jógu jako celek a prostě si lekci.

1206751_orig