Menu

Líné cvičení, aneb lepší něco než nic (2. část)

Uvědomujete si, že jste líní, nicméně pořád s tím chcete „něco“ dělat, na druhou stranu se necítíte být ten typ blázna, který ze sebe sedře pot v posilovně? A to tělo by potřebovalo alespoň trošku zpevnit, říkáte si… Přinášíme vám seriál s velice jednoduchými cviky, které jsou lepší než nic! Pokud je budete praktikovat pravidelně a dlouhodobě, věříme, že to přinese své ovoce.

Zpevněný trup (aneb cvičte i při vaření)

Už jste někdy přemýšleli nad kratochvílí, když se vám zrovna vaří voda na kávu, nebo dělají špagety? Místo jen tak ledajakého postávání můžete začít tvarovat svaly! Stoupněte si s nohama na šíři pánve. Lopatky stáhněte k sobě a dolů. Levou ruku si dejte v boku a pravou za hlavu (jako na obrázku). Zaberte břišními svaly a zvedněte koleno pravé nohy směrem nahoru, na úroveň boků. Zkuste nevybočovat pánví, ale držet ji rovně. Pohyb je pomalý a kontrolovaný. Zopakujte na každou stranu 10x.

4b   4c

Kuchyňské kliky (ale ne ty u dveří)

Zůstáváme v kuchyni. Peče se vám buchta a vy už jste dopili svůj šálek kávy? Pojďte rozproudit energii. Postavte se čelem ke kuchyňské lince, ruce položte na její okraj. Nohama odstupte několik kroků od linky (jako na obrázku), chodidla jsou na špičkách. „Vcucněte“ břicho do sebe, zpevněte trup a začněte pokrčovat lokty a pomalu se přibližovat k pracovní desce. Pokuste se jít hrudníkem co nejblíže desce. Poté se opět od desky rukama odtlačujte. Zopakujte 10x.

5c   5b

Nákupem ke zdraví (i těžká taška se dá zužitkovat)

Nesete nákupní tašky z auta a už se nemůžete dočkat, až je vyložíte do ledničky. Počkejte ještě chvíli! Než nákup roztřídíte, využijte ho a zaposilujte. Pojďme vytvarovat líbivé bicepsy! Držte tašky tak, aby vám dlaně směřovaly od těla, lokty jsou po straně těla. Stejně jako kdybyste v posilovně zvedali činky, začněte zvedat i nákup. Zkuste dát dlaně až k ramenům. Opakujte tolikrát, na kolik máte sílu a odpočiňte si.

6b 6c