Office yoga > Rozhovor  > Poznej Office jógínku Soňu

Poznej Office jógínku Soňu

Položili jsme naší nové lektorce Soně, která v současnosti vede ranní jógu v Desfourské zahradě administrativního komplexu Florentinum pár otázek, jako ostatně všem členům našeho týmu. Jak na ně odpověděla?

1. Představ se nám maličko a pověz, jak jsi se dostala k józe
Svou první lekci jogy jsem navštívila asi před 7 lety a okamžitě jsem měla pocit, že jsem konečně našla fyzickou činnost, která mi sedí. Bylo to také tím, že jsem narazila na skvělou lektorku. Nejdříve mě ale zajímala pouze fyzická stránka jógy, její dynamičtější a silovější verze v podobě Vinyasy a Ashtangy. Až postupem času jsem začala oceňovat všechny benefity různorodých stylů jógy.
2. Co ti přineslo vedení lekcí v rámci Office yoga
S Office Yogou spolupracuji zatím krátce, ale baví mě předávat své zkušenosti a zdravotní benefity jógy lidem, kteří tráví hodně času v kanceláři a alespoň trochu jim tak pomoci ulevit od ztuhlého těla a přepracované mysli.
3.  Jak přistupuješ ke svým jógínům – klientům
Ke každému se snažím přistupovat s ohledem na individuální fyzické a psychické možnosti a ve větší skupině nabízet jednodušší a složitější varianty jednotlivých pozic, aby se každý cítil komfortně. Kladu důraz na fakt, že v józe nejde o předhánění se, kdo jakou pozici zvládne „lépe“, ale o naslouchání svému tělu a respektování svých limitů.
4. Z čeho jsi měla v posledním měsíci největší radost
Nenapadá mě zrovna nic konkrétního. Snažím se dělat radost sobě i ostatním jak jen to jde 🙂
5. Vedeš svoje jógove lekce jště jinde? A kde?
Pravidelně učím jógu v Yogacentru v Holešovicích, konkrétně Hot yogu a Vinyasa yogu. Dále učím soukromé lekce, včetně jógy pro těhotné.