Office yoga > FAQ

FAQ – časté dotazy:

1) Co je ke cvičení na pracovišti potřeba?

Pokud se jedná o hodinu zaměřenou na stečink, není potřeba vůbec nic (převlečení, podložka apod.). Pokud se jedná o jógovou hodinu, stačí pouze pohodlné oblečení a dobrá nálada. Cvičí se naboso, obuv na přezutí není tedy potřeba. Cvičící podložky, v případě zájmu, zajistíme.

2) Jsou lekce firemní jógy vhodné i pro začátečníky?

Ano. I absolutní začátečník zvládne cviky v našich lekcích. Nemusí mít se cvičením žádné předchozí zkušenosti. Naši lektoři věnují cvičícím individuální pozornost.

3) Kolik prostoru je ke cvičení v kanceláři potřeba?

Každá osoba potřebuje ke cvičení prostor alespoň 1m x 2m. Počtem lidí ve skupině se tato plochanásobí. Jako vhodný prostor lze využít například konferenční místnost, sál, jídelnu, případně samotnou kancelář. Naše nabídka strečinkových lekcí dokáže uspokojit i ty, co podobné prostory nemají. Cvičit s vámi můžeme i u kancelářského stolu (desk yoga).

4) Jaký je min/max počet cvičících ve skupině?

Minimální počet cvičenců není určen. Lekce jsou účtovány hodinovou sazbou. Záleží na vás, kolik zaměstnanců se hodiny zúčastní. Limitování tak můžete být pouze prostorem.

5) V jaký čas je cvičení nejvhodnější?

Platí pravidlo, že s prázdným žaludkem se lépe cvičí. Proto se nedoporučuje cvičit přímo po jídle (obědě apod.) Čas lekce ovšem můžeme nastavit podle vašich potřeb a pracovního vytížení.

6) Jak dlouho lekce trvá?

Naše cvičební programy trvají od 20 minut do hodiny. Zvláštní kategorií jsou pak naše celodenní workshopy.

7) V jakou dobu a den můžete hodiny poskytnout?

Vždy se snažíme klientovi v jeho požadavcích maximálně vyjít vstříc. Společně sestavíme rozvrh cvičení, zajistíme pro vás zkušeného lektora, přivezeme vybavení.

8) Lze předem domluvené lekce zrušit či přesunout na jiný termín?

Samozřejmě. Chápeme, že se může přihodit spousta nepředvídatelných událostí. Pokud budete chtít hodinu zrušit, nebo přesunout, informujte nás prosím alespoň 24hodin před domluveným začátkem lekce.

9) V práci se má pracovat. Není to ztráta času?

Mnoho zaměstnanců často „odpočívá“ jinými, méně vhodnými způsoby (brouzdání na internetu, sociálních sítích apod.). Jiní si dělají pauzu s kávou či cigaretou i několikrát denně. Nic z toho jim ovšem ke zdraví nepřispěje. Drobné přestávky v práci jsou nezbytné, je jen otázkou, jak je využít co nejefektivněji.

10) Nabízíte i jiné služby?

Pokud byste si nebyli pravidelným cvičením ve vaší kanceláři jisti, poskytujeme možnost zdravého workshopu, ve kterém vaše zaměstnance naučíme relaxovat, dobře se protahovat a ukážeme jim speciální cviky, které jsou nenáročné a mohou je praktikovat kdekoliv.