Přirozený dech – umíme ho ještě?

Při normálním a přirozeném dýchání se používají především 2 skupiny svalů a to hlavně bránice a mezižeberní svaly (vnitřní a vnější). Když vše dobře funguje, mělo by se břicho s nádechem nafouknout do všech směrů, stejně tak hrudník. Důležité je zdůraznit „do všech směrů“, protože to se vám pravděpodobně totiž neděje. Co způsobuje, že dýcháme často pouze povrchně a nevyužívám kapacitu plic na plno?

Pohyb na všech rovinách

Předevčírem jsem se vrátila z movement campu. Nové pohybové zkušenosti a vzorce mi otevřely opět o trochu víc oči. V životě totiž není důležitá jen jóga, nebo běhání, nebo kombinace dvou sportů jako třeba plavání a kolo. Abychom udrželi naše tělo i mysl dlouho v dobré kondici, je pro nás důležité snažit se udržovat co nejširší škálu pohybů. Proč?

Jóga ve vás probudí kreativitu!

Zkuste se nechat někdy alespoň „pohladit“ jógou a odmění vás neuvěřitelnou silou uměleckého vyjádření, které ve vás vzbudí a oživí kreativitu. Ať už jste amatérský fotograf, profesionální grafik, potulný umělec, muzikant nebo jenom obyčejný člověk, sám jistě víte, že kreativní činnosti vám dávají pocit přítomnosti, prožitku a pocit toho, že děláte něco krásného, něco co vám zase připomene, že „žijete“. Někdy máme ale chvíle takzvaného „zatmění“, kdy nevymyslíme absolutně nic. A tyto chvilky nemusí být přechodné, mohou být bohužel dlouhodobé.