Office yoga > Nezařazené  > Jóga ve Vás vzbudí kreativitu!

Jóga ve Vás vzbudí kreativitu!

Zkuste se nechat někdy alespoň „pohladit“ jógou a odmění vás neuvěřitelnou silou uměleckého vyjádření, které ve vás vzbudí a oživí. Ať už jste amatérský fotograf, profesionální grafik, potulný umělec, muzikant nebo jenom obyčejný člověk, sám jistě víte, že kreativní činnosti vám dávají pocit přítomnosti, prožitku a pocit toho, že děláte něco krásného, něco co vám zase připomene, že „žijete“. Někdy máme ale chvíle takzvaného „zatmění“, kdy nevymyslíme absolutně nic. A tyto chvilky nemusí být přechodné, mohou být bohužel dlouhodobé.

Jóga je vnímána jako nástroj, který nám pomůže najít klid v těle, utišit mysl a dostat se do kontaktu s naší pravou přirozeností. Může to být však také způsob, jak nám pomoci v nás vbzudit naši kreativitu. Jóga nám zpřístupňuje naši hlubokou psychiku a vědomí, které je právě plné nápadů. Překážky, které nám obyčejně blokují mysl jsou odstraňovány skrze meditaci a praktikování ásán. Málokdo si to uvědomuje.

Umělecké vyjadřování může být velice naplňující, ale dostat se ke kreativitě není vždy jednoduché. Kreativita vzniká přirozeně při stavech klidu, ale i pozitivního stresu. Je nepolapitelná. V momentě, když jsme rozptylováni denními starostmi doma i v práci, jsou naše myšlenky nekonzistentní, kreativita ustupuje. A to právě kvůli těmto vlivům. To je důvod, proč je jóga takovým přínosem pro všechny, kteří potřebují být více nápadití. Při cvičení ásán, meditace a správného dýchání se učíme vidět dovnitř sebe a ovlivnit tak těkavou mysl. Právě z těchto hlubokých míst, uvnitř nás, inspirace vyvěrá.

Jóga pomůže zbavit vás bloků, které brání vaší kreativitě. Učí nás trpělivosti, předchází perfekcionismu, učí nás nacházet svoje hranice, zdolávat naše limity, přijímat výzvy, kultivuje naše sebevědomí, ukazuje nám jak vnímat jemnější věci kolem nás, takové, kterých bychom si normálně nevšimli.

Pokud si stále myslíte, že se na hodinách jógy budete nudit, vězte, že ne. Navíc vám přinese tolik užitku, o kterém jste ani nevěděli. Jóga neprotahuje a neposiluje jen vaše tělo. Ať chcete nebo ne, cvičení má (naštěstí pozitivní) vliv na další naše tělesné i duševní části, o kterých ve standardních situací vůbec nepřemýšlíme. Nechte se pozitivně ovlivnit a cvičte pravidelně. Výsledky se dostaví rychle!