Office yoga > Lektoři  > Poznej Office jógínku Terezu

Poznej Office jógínku Terezu


Představ se nám trošku. a pověz, jak ses dostala k józe?

Ještě než jsem začala s jógou, tak jsem v prváku na univerzitě v Británii narazila na mindfulness meditace, které mě naprosto uchvátily. Prostý fakt, že deset minut pozorování myšlenek a dechu, uvědomování si svého těla, tě zklidní, sníží stres, přivede tě do přítomného okamžiku, mě ohromil a dost mi pomohl se stresem ze zkoušek. Od té doby jsem od meditací neupustila a praktikuju je každý den. Pár měsíců na to jsem hledala lék na zlomené srdce a napadlo mě znovu zkusit jógu. Z lekce jsem byla naprosto ohromena, hlavně její spirituální hloubkou (což bylo díky skvělé lektorce). Od té doby jsem se józe začala věnovat pravidelně a postupně, jak jsem do ní pronikala hlouběji, se stala nedílnou součástí mého života.

Co ti přineslo vedení lekcí v rámci projektu Office yoga?

Office jóga mi přijde jako naprosto skvělá věc, protože celodenní sedavé zaměstnání za počítačem jednoznačně vyžaduje protažení celého těla, zklidnění mysli a zastavení se, návratu zpátky sama k sobě alespoň na tu hodinu, jelikož během zaneprázdněných dnů v kanceláři lidé často zapomenou sami na sebe.

Lekce mi přinesli celkově lepší pochopení a nacítění se na lidi, co takové sedavé zaměstnání mají, a kreativní hledání způsobů, v jakém nejlepším světle jim jógu přiblížit. Také jim dávám tipy na to, jak praktikovat jógu a mindfulness na kancelářské židli kdykoliv během dne.

Jak přistupuješ ke svým “jógínům” – klientům?

Ke svým klientům přistupuji s otevřeným srdcem. To znamená, že každému se snažím dát tu největší pozornost a porozumění, co mohu. Vytvářím bezpečné a příjemné prostředí pro to, aby si každý našel v józe přesně to, co potřebuje. Upravuji klienty v pozicích, občas jim dopomohu jít za své hranice, vždy ale s tím, aby maximálně poslouchali své tělo. Na závěr lekce provedu krátkou masáž na maximální uvolnění při savasaně.

Z čeho jsi měla v posledním měsíci největší radost?

Každý den mi přináší mnoho radostí. Obzvlášť velkou jsem měla z toho, že jsem překonala své strachy a strávila noc sama v lese (v bdělosti). Tato “bojovka” byla součástí šamanského semináře všichni jsme součástí jednoty. Hodně jsem se tam toho o sobě naučila! 🙂

Vedeš svoje jógové lekce ještě někde jinde? A kde?

Mám hodiny v Jóga Letná. Také mám lekce v YogaMe, v Domě jógy na Vinohradech. Mimo to mám individuální lekce a pořádám kakaové ceremonie.

Tereza Hausmanová Office yoga