Office yoga > Lektoři  > Poznejte Office jógínku Báru

Poznejte Office jógínku Báru

Přinášíme vám rozhovor s členkou našeho úžasného týmu – Bárou. Jak k hodinám přistupuje, co jí baví a čemu se věnuje mimo Office yogu? Čtěte více:

1.Představ se nám trošku. Co tě baví, co máš ráda nebo co tě aktuálně štve?

Office jogínce“ Báře tvoří osobní i pracovní život především jóga, což se promítá do životního stylu a volby volnočasových aktivit. Stále výrazněji si uvědomuji propojenost všeho kolem mě a to jak výrazným způsobem změnila jóga můj přístup k lidem, k pohybu, ke stravě a především k vývoji mé budoucnosti. Učím se tolik neplánovat, vytvářet si pouze hrubé obrysy a zbytek nechávat na spontánních rozhodnutích, v čemž mě nejvíce trénuje můj přítel a náš pes.

Co mě štve? Bohužel jsem stále obyčejný člověk s emocemi, který je na počátku cesty do ZENu, proto jsem každý den vystavena novým zkouškám. Snažím se však učit ze svých chyb a nevylévat si své emoce na lidi kolem sebe. Občas mě stále ještě dokáže naštvat to jak se k sobě lidi chovají, jak zacházejí se zvířaty a s celou touto zelenou planetou! Věřím, že smyslem všeho je rovnováha, to znamená, že vše se děje z nějakého důvodu. Já se tedy snažím začínat u sebe a netlačit lidi do ničeho násilím, jen jít pozitivním příkladem. Neboť cílem jógy není dotknout se nosem kolenou, ale individuální spokojenost každého člověka, harmonie těla, mysli, duše uvnitř každé bytosti. Kdyby každý byl takto spokojený sám se sebou, tak je na Zemi hnedle příjemnější místo k žití.

2. Řekni nám něco víc o svém koníčku/práci!

Poslední rok jsem byla pejskařka na plný úvazek, neboť jsem vychovávala a cvičila našeho mladého psa. Jinak se také věnuji malování na boty a tvoření všeho druhu. Baví mě zkoušet nové věci, které ovládali běžně naše maminky a babičky, abych i já mohla uplést, uháčkovat a ušít oblečení na své děti. Přijde mi škoda, že se lidé málo rozvíjejí v těchto s spoustě dalších dovednostech, neboť je to ohromný relax.

3. Co ti přineslo vedení lekcí v rámci projektu Office yoga?

Office yoga je pro mě jedna veliká zkušenost! Na lekci do studia dorazí lidé, kteří si chtějí zacvičit a na lekci se těší. Když dorazíte na lekci nebo workshop do kanceláře, tak se může stát, že jsou zaměstnanci například v nějaké časovém presu nebo je zrovna naštval nadřízený a podobně. To vše se pak samozřejmě odráží na cvičení či relaxaci. Pro mě jako pro cvičitele, je to pak výrazně náročnější práce s energií a s náladou, která při lekci panuje. Naším cílem je tedy přinést nejenom relaxaci a protažení, ale také pozitivní náladu.

4. Jak přistupuješ ke svým „jógínům“, neboli účastníkům lekcí?

Snažím se, aby lidé pochopili, že to, jak pohyb provádějí a co přitom cítí, je výrazně individuální! Cvičitel není od toho,aby jako generál vedl lekci, ale lidi skákali jak on píská. Lekce tedy nevedu v rychlém tempu, neboť si myslím, že s rychlostí se u většinu lidí snižuje schopnost kontrolovaného pohybu a tím pádem se zvyšuje pravděpodobnost, že se zraní. Fyzické cvičení jógy by tedy podle mě mělo vést k poznání rozsahu svého těla a jeho postupnému zlepšování.

5. Čím bys řekla, že obohatíš Office yogu?

Upřímně mi přijde, že každý člen našeho týmu je tak odlišný, že dohromady tvoříme krásné spektrum. Slovo obohatit a kořen tohoto slova mě velmi baví v kombinaci s Office yogou. Když bych to brala z pozice nás tříOffice jogínek“, které byly u zrodu projektu, tak Helča je ROZUM, Mili je VESELOST a já jsem KLID.

Příští týden poznáte dalšího „Office jogína“. Který to bude? Těšte se.

Foto: Miloš Potužák