Office yoga > Lektoři  > Poznejte Office jógínku Káťu

Poznejte Office jógínku Káťu

Přinášíme vám rozhovor s nováčkem našeho úžasného týmu – Káťou. Co má ráda, s čím nesouhlasí, jak vnímá projekt Office yoga, jak jí ovlivnil a co jí přinesl? Čtěte více:

1.Představ se nám trošku. Co tě baví, co máš ráda nebo co tě aktuálně štve?

Ahoj, jmenuji se Káťa Lukášová. Mám to štěstí, že způsob obživy sestává z mých dvou koníčků – zájem o správnou výživu, zdravý pohyb a filozofii, které jsem věnovala svá vysokoškolská studia. V józe spatřuji spojení všeho. Zdravý pohyb je zde podepřen myšlenkovou osvětou s níž souvisí i odpovídající výživa – abychom mohli pracovat s myslí, musíme zkrotit tělo a k tomu je třeba jej očistit a správně vyživovat. To je to, čím se zabývám ve své praxi – poradce pro výživu a instruktor TRX, Flowinu.

Vadí mi, když lidé nepřemýšlejí nad tím, co říkají a dělají. Když mluví a jednají mechanicky. Nejen, že pak často ubližuji sami sobě a ostatním, ale zároveň jim život protéká mezi prsty a uniká jim krása a neopakovatelnost přítomného okamžiku.

2. Řekni nám něco víc o svém koníčku/práci!

O svém koníčku jsem se částečně rozepsala již v první otázce. Snad bych k tomu jen řekla, že jóga pro mě znamená zastřešení toho všeho. Ukazuje mi správnou cestu. Vnímám jí jako možnost zastavení se a uvědomnění si právě kouzla neopakovatelné přítomnosti. Vnímám ji jako umění být sám se sebou a být takto spokojený.

Kromě toho všeho také ráda čtu, sportuji (běh, kolo, plavání) a mám moc ráda zvířata, obzvláště psy. Před rokem odešel můj věrný psí kamarád, Labrador Max, s nímž jsem se věnovala sportovní kynologii. Ačkoliv nelze říci, že bychom patřili mezi šampiony, cvičení nás bavilo a o to přeci jde! Max byl velmi šikovný v záchranařině, bavily ho agility a nebavil ho klasický výcvik (pokud jsem tedy neměla non stop kapsu plnou piškotů), což uměl patřičně dát najevo.

10952139_1049802155035746_109710964_o

3. Co ti přineslo vedení lekcí v rámci projektu Office yoga?

V rámci Office yoga jsem měla zatím možnost účastnit se pouze jednoho projektu jako asistentka. Přesto pro mne tento den byl výbornou zkušeností – měla jsem možnost na vlastní kůži zažít jak odborný koncept projektu Office yoga, tak i posoudit situaci lidí, kteří celý den pracují v kanceláři a na jejich tělech se tento fakt skutečně viditelně i citelně projevuje. V projektu Office joga vidím ohromný potenciál pomoci lidem. A to skutečně – jedná se o pomoc, která můze příznivě ovlivnit jejich budoucí zdravotní stav.

4. Jak přistupuješ ke svým “jógínům”, neboli účastníkům lekcí?

Celou praxi se snažím přizpůsobit jedné věci – aby se při všem, co účastníky děláme, cítili dobře. Aby si byli vědomi přirozeného dechu. Aby se soustředili na to, jak se v kterých pozicích/polohách cítí – aby poslouchali své tělo a nepraktikovali proti němu násilí. Tedy hinduistická zásada „ahimsá“, neboli nenásilí.

5. Čím bys řekla, že obohatíš Office yogu?

Těžká otázka! Office yoga a její členové jsou mi sympatičtí svou náturou a naladěním – řekla bych, ze jsme tak nějak „na stejné vlně“, jak se říká. V rámci tohoto vlnění bych mohla přispět svými znalostmi z oblasti výživy, fyziologie a filozofie.