Office yoga > Lektoři  > Poznejte Office jógínku Mili!

Poznejte Office jógínku Mili!

Mnoho z vás již poznalo (a určitě ještě pozná) naši nejtemperamentnější osobnost týmu. Milena Chmelíková dokáže nakazit svojí pozitivní energií i toho největšího pesimistu a úsměvy rozdává na všechny strany. Je velice jednoduché si jí oblíbit. Co nám na sebe prozradila?

Představ se nám trošku. Co tě baví, co máš ráda nebo co tě aktuálně štve?

Ahoj, říkají mi Mili a jsem studentkou 4. ročníku Právnické fakulty UK. Kromě školy, kterou není třeba navštěvovat každý den, abyste jí úspěšně procházeli, pracuji v advokátní kanceláři a cvičím jógu v Office yoze a v centru Oasis CITY na Václavském náměstí. Mám ráda pohyb všeho druhu a nevydržím dlouho sedět, což se se studiem a prací docela bije. Proto volný čas věnuji jízdě na kole a na bruslích, józe, TRX, své modré Suzuki Bandit, cestování a dalším aktivitám. Zejména cestování a volnost jsou poslední dobou častým hostem při mých úvahách o životě a o sobě samé.

Co ti přineslo vedení lekcí v rámci projektu Office yoga?

V mnoha směrech mi otevřelo oči. Nejvíce asi při výběrovém řízení do jedné banky. Byl to náš první velký konkurz s Office yogou, první opravdová práce s lidmi z korporátní sféry. Naše koncepce školení zaměstnanců sestávala ze dvou částí: První částí bylo cvičení u stolu (desk yoga). U oválného stolu jsme s 15 zaměstnanci protahovali karpální tunely, nastavovali obrazovky a učili jsme se správně dýchat. Druhou částí bylo cvičení na yogamatkách – lehké protahovaní, začátečnické, pomalé a snadné. No, jak se ukázalo, tak lehké, začátečnické, pomalé a snadné to není vždy pro všechny. I ty jednodušší předklony a záklony dělali přítomným obtíže, funěli při jednoduchém kliku, nezvedli se do urdhva mukha svanasany. V tento okamžik jsem si uvědomila, že tudy cesta nevede. Že i přesto, že jsem nastavila laťku nízko, tato laťka byla nízko pro mě, ale v kancelářském prostředí je třeba na zaměstnance pohlížet trošku jiným způsobem. Člověk se prostě stále učí.


IMG_9347

Jak přistupuješ ke svým „jógínům“ – klientům?

S úsměvem a upřímně. Na hodinách v Oasis si všichni tykáme, společně si po skončení povídáme, žertujeme a je to prima. Nejsou to pro mě klienti, ale kamarádi a v mnoha ohledech jsou pro mě inspirací. Vždycky jsem měla štěstí na lidi. Kam přijdu, tam jsou lidé dobří a zajímaví. Moc mě to baví a doufám, že je taky.

Čím bys řekla, že obohacuješ Office yogu?

Možná ne úplně standardním způsobem smýšlení a komunikace s lidmi. I když nevím, jestli to vždy přispívá k obohacení. Jo a taky unesu velkou ikea tašku plnou yogamatek!