Office yoga > Nezařazené  > Wellness trendy roku 2015 (1. část)Wellness Trends to Watch In 2015 (part one)

Wellness trendy roku 2015 (1. část)Wellness Trends to Watch In 2015 (part one)

Oblast wellness je v posledních letech skloňována čím dál častěji. Je to velice rychle se rozvíjející odvětví a postupně se začleňuje do každodenních životů nás všech. Jaké trendy budou v příštím roce populární? Podívejme se na to.

Balanc

Obecným cílem je rovnováha. Vybalancovat svůj pracovní a osobní život. Zhodnotit zda je pro nás důležitější bohatství – materiální; nebo bohatství – v podobě duševní, mentální a fyzické rovnováhy. Stále více lidí si uvědomuje, že trávit v práci 60 hodin týdně nám možná přinese odměnu v podobě financí či pracovního uznání (někdy ani to ne), ale utrpí na tom psychika. Rostoucí počet syndromu vyhoření a depresí z práce má velký vliv na to, abychom si to konečně uvědomili. Peníze nejsou všechno. A navíc, když máte depresi tak si jich nakonec ani moc neužijte.

Nenápadné fresh restaurace a obchůdky

V Praze je to očividné – vznikají tu, rostou pomalu, někde jako houby po dešti – malá, nenápadná, moderní, zelená, bio- eko, dobrá, zdravá bistra plná lokálních produktů, hnad made dortíků, domácky upražené kávy a zdravých zákusků ať už v bio, vegetariánském nebo veganském provedení. V roce 2015 očekáváme, že bude takových míst ještě více. Připravte se na boom „organických“ míst plných farmářských, poctivých dobrot, lokálních produktů, bezlepkové stravy, zeleninových koktejlů a raw pochoutek. A proč jich bude tolik? Protože úspěch takových podniků vychází z kvality potravin a pokrmů, které nabízejí a chutnají zatraceně dobře. Kam zatím v Praze? Vyzkoušejte např.:

Le Camille na Andělu, Gastronomica u Jiřího z Poděbrad, Bistro 8 kousek od Letné, Sweet&Pepper days na Vinohradech, Naše Maso v Dlouhé, RawCha poblíž Náměstí Republiky… a mnoho dalších!

Ranní párty

Dávno už jsou pryč ty dny, kdy se jednu noc nalijete v baru tak, že se druhý den s lehkou „opicí“ musíte omluvit v práci. Posledním trendem jsou takzvané „ranní párty“ ve znamení meditace a uvědomění. Pro aktivnější existují i akce jako „Morning Gloryville and Daybreaker, kde se sejde kupa lidí, a před svítáním si jdou střízliví, jak se říká „zapařit“ a nabudit se na nový den. Tohle se mělo praktikovat na vysoké! Inspirujte se zde:

Ranní párty – video

Nejlepší posilka je venku!

Tolik z nás pracuje v kancelářích a je celý den zavřená v práci, že zavření v tělocvičně nebo posilovně není řešením našich frustrací. Proč se zavírat stále uvnitř, když můžeme krásně využít i tu nejstarší tělocvičnu – samotnou přírodu. Ta nám totiž zaručí vždy čerstvý vzduch, je zadarmo a není omezena časem ani rozsahem našeho pohybu. Čím dál populárnější jsou taktéž aktivity venku, ať už je to běh, turistika, sportovní hry. Vymyslet si můžete i různé blbiny a použít ke svému cvičení lavičky nebo stromy v parku. Takže špatná zpráva pro posilovny!

Nejkrásnější tělo je to, které máme

Kultu štíhlosti, úzkých pasů, téměř vychrtlých končetin a unifikovaných těl ustupuje, díky bohu do pozadí. Pomalu si začínáme uvědomovat, že krása z plakátů, novin a televizí není ta „pravá“ a hlavně, neznamená všechno. Lidé si začínají uvědomovat, že mít míry 90-60-90 není ideální a začínají mít rádi svá těla taková, jaká jsou. Každý jsme originál, tak to pojďme podpořit! Důležité je cítit se ve svém těle dobře. Jakmile je toho dosaženo, i tělo pak vyzařuje lepší a spokojenější energii k ostatním. A je jedno jestli máte o pár deka navíc nebo se vám dělají kouty ve vlasech.

Čerpáno z www.mindbodygreen.com