Office yoga > Nezařazené  > Zviditelňujeme se!

Zviditelňujeme se!

Rádi bychom Vám přinesli informace o tom, jak se nám daří pomalu prosazovat náš projekt a ukazovat ho také širší veřejnosti. Čím více na Office yoze pracujeme a spolupracujeme s různými klienty, tím více si uvědomujeme, jak velký má samotná práce a pracovní návyky vliv na váš zdravotní stav. Ze zkušennosti můžeme říct, že stovky, možná tisíce lidí ve svých kancelářích, openspacech či buňkách trpí. Možná si to přímo neuvědomují, ale jejich tělo ano. A to se časem projeví, ať už ve formě migrén, blokací páteře, ztuhnutí svalů či syndromem karpálního tunelu. A to je jenom začátek. Proto jsme se rozhodli dělat osvětu, mluvit o tom s vámi, s vašimi zaměstnavateli, v médiích a podobně. Plány jsou velké. Co se stalo v posledních dvou měsících a co se plánuje, se můžete dočíst níže:

MashUP vol 18. Akce MashUP konající se v úžasném prostoru HUB Prague, jsou zaměřené na všechny ty, kteří mají svůj projekt, podnikatelský plán, svoji srdcovku, kterou chtějí prezentovat před ostatními. Ve světle relektorů ze vystupují odvážní lidé velkých srdcí a činů. Na známé „paletce slávy“ vystoupí spousta skvělých účastníků. Prezentace jsou zajímavé v tom, že  každý z vybraných hostů má odprezentovat svůj projekt v 10 slidech za 200 sekund. My jsme tuto výzvu přijali a úspěch byl až nečekaný. Ozvalo se mnoho pozitivních a podporujících ohlasů. Video s krátkým a vtipným povídáním o projektu OY můžete shlédnout zde.

Soutěž Rozjezdy roku Rozhodli jsme se zapojit do soutěže Rozjezdy roku pořádanou společností T-mobile proto, abychom dostali také nějakou zpětnou vazbu od odborníků z oboru. Z téměř stovky projektů se Office yoga umístila na krásném druhém místě. Obhájili jsme se před porotou složenou z profesionálů ve svém oboru. Moc nás těší, že náš projekt uznali jako života a úspěchu schopný. Přesvědčila je o tom zejména krátká ukázka cvičení a naše nadšení. Úspěch to mělo takový, že nás požádali, abychom zacvičili i se všemi účastníky soutěže, takže se tak stalo před vyhlášením cen. „Měla jsem velkou radost, jak takové protažení vykouzlilo úsměv na tvářích všech zúčastněných. To je skvělá odměna pro lektora“, říká Helena Nehasilová, zakladatelka projektu. Fotky z akce můžete shlédnout na našem Facebooku. A pokud byste se chtěli dočíst více o průběhu hodnocení soutěže a o tamní atmosféře, přečtěte si článek, jehož jsme také součástí.

Rozhovor Chtěli jsme vědět, jak hodiny Office yogy vnímají samotní účastníci lekcí. Přinášíme Vám krátký rozhovor se slečnou Jarolímkovou, Asistentkou CEO ve společnosti CBR s.r.o., ve které naše lekce dalo by se říci „milují“.

Co jste očekávala od první hodiny Office yogy? Upřímně jsem se těšila. Sama si poslední dobou uvědomuji, že špatně dýchám a tak jsem se těšila na procvičení v této oblasti. Navíc jsem od toho čekala také jistý odpočinek od práce, ale i příjemné kolektivní protažení. Prostě jistou formu legrace a odreagování.

Jak byste lekce zhodnotila? Příjemně mě překvapila cvičitelka, se kterou byli všichni moc spokojení. Umí dobře podat svoje umění a zaujmout lidi. Navíc se dokázala přizpůsobit specifickému prostředí kanceláře i našim požadavkům. S každým individuálně pracovala. Lekce splnily má očekávání. Je to perfektní zpestření pracovního dne.

Je něco, co byste lekcím vytkla? Nenapadá mě nic kromě toho, že by mohlo být cvičení klidně častější a pravidelnější, aby byly naše cvičební výsledky lepší. Je škoda, že nám to pracovní shon nedovolí. Nicméně jsme rádi i za tu chvíli, kterou máme možnost využít nyní.

Pravidelně pro vás píšeme blog, twítujeme a fejsbukujeme zajímavé odkazy a tipy na sociálních sítích. Začali jsme dělat placky z veselou jógovou tématikou, takže pokud by měl někdo zájem, nechť nám napíše (1ks/20Kč). V dalších měsících se můžete těšit na naši rádiovou zpověď na MRádiu a další. Šiřte radost z pohybu s námi!