Office yoga > Cviky  > 4 kancelářské cviky na rozhýbání zad

4 kancelářské cviky na rozhýbání zad

Práce s počítačem je, jak sami víme, velice vysilující činnost a z dlouhodobého hlediska má negativní dopady na naše zdraví. Vytváří fyzické napětí a způsobuje zejména bolesti krku, šíje, trapézů a vůbec celých zad. Neustálé hrbení a kroucení u počítače má za následek ztuhlost celého těla. A nejen to. Zavíráme hrudník, povrchně dýcháme a ochuzujeme se tak o dostatečný přísun vzduchu, který má pak vliv i na naši aktivitu a dokonce i kreativitu.

Nemáme čas zajít do jógového studia? Zkusme to napravit sami. Pomocí následujících pozic protáhnete shrbená záda a budete se moci opět směle pustit, plni energie, do práce a to s menším napětím a větší lehkostí.

Protažení páteře a ramen

Předpažte a propleťte prsty u rukou do sebe. S výdechem otočte dlaně vzhůru a protáhněte ruce nad hlavu. Pokuste se vytahovat ruce co nejvýše a protlačovat dlaně co nejvýše, skoro až ke stropu. Současně stahujte lopakty k sobě. Vydržte pět hlubokých nádechů a výdechů a následně uvolněte.

KimSlouch1

Modifikovaný twist na židli

Sedněte si na okraj vaší židle, rozkročte nohy na šíři pánve a pevně ukotvěte chodila do země. S výdechem dejte nejprve levý loket na pravé koleno, dlaně si položte na sebe a odtlačujte se od nich, současně rotujte hrudník směrem ke stropu (twist). Pětkrát zhluboka prodýchejte, s nádechem se vraťte na střed a opakujte na druhou stranu.

KimSlouch2

Gólman v bráně

Zůstaňte sedět na okraji židle s nohama na šířku boků. Vyrovnejte záda, stáhněte lopatky k sobě a otevřete své paže tak, aby byly lokty v úhlu 90-ti stupňů a prsty směřovali k nebi. S nádechem se pořádně nadechněte do hrudníku a zvedněte současně paže, co nejvýše vám to tělo dovolí. S výdechem jdou paže zpět do výchozího postavení. Opakujte 5x.

KimSlouch3

Záklon

Ještě zůstaneme na okraji židle. Nohy opět pevně, celými chodidly na zemi. Ruce položte až k zadnímu opěradlu a sedadlu židle. S nádechem jděte pomalu a opatrně do záklonu, zaklánějte nos, bradu, celou hlavu, hrudník. Pozici prodýchejte minimálně 5x a s nádechem se vraťte zpět a uvolněte.

KimSlouch4

Inspirace a foto: www.mindbodygreen.com