Office yoga > Trendy  > 5 provinilých dobrot a jejich reálná, zdravější náhražka

5 provinilých dobrot a jejich reálná, zdravější náhražka

Sedíte v práci a myslíte na ty všechny dobroty, které byste si teď mohli vychutnávat? Tabulka hořké čokolády, krémový dort s křupavou polevou, bonbónky, brambůrky nebo zmrzlina, na to všechno máte chuť, obzvlášť po obědě. Nezdravá tečka za hlavním jídlem, ale i jako svačinka nám udělá dobře, ale ty pocity provinilosti! Jistě to všichni znáte! „To dospělé já“ říká: Ať tě to ani nenapadne; víš, že z toho všeho akorát dostaneš cukrovku a zvětší se ti zadek!“, zatímco „to dítě v nás“ by nejradši zblajzlo všechno najednou. Přinášíme vám 5 nejprovinilejších chutí a způsoby, jak je nahradit zdravě a účinně:

Provinilost č. 1: Sladkosti
Vaše tělo chce: chrom, uhlík, fosfor, síru, tryptofan
Vaše zdravější náhražka:

Chrom: hrozny, sýr, kuřecí maso, brokolice
Uhlík: jakékoliv ovoce, čím více čerstvé, tím lepší
Fosfor: ořechy, obilí, maso, vejce (žádné mléčné výrobky!)
Síra: brusinky
Tryptofan: rozinky, sladké brambory

Vaše realistická náhražka: neexistuje žádný reálně zaměnitelný substitut pro sladké nezdravé svačinky, ale nikdy nic nepokazíte hrstkou ovoce. Zkuste ledové hrozny, sušené brusinky nebo jablka.

Provinilost č. 2: Soda či bublinková limonáda
Vaše tělo chce: vápník
Vaše zdravější náhražka: rozhodně to není to samé, ale zkuste si dát pár růžiček brokolice se sýrem. Pokud je stále chuť na osvěžení v tekuté podobě, zkuste ledový zelený čaj nebo vodu s plátkem citronu. Obojí je zdravé a chutné.
Vaše realistická náhražka: pokud opravdu potřebujete šumící nápoj, dejte si Magnézii

Provinilost č. 3:  Chléb/těstoviny (sacharidy obecně)
Vaše tělo chce: dusík
Vaše zdravější náhražka: nejlepší jsou ořechy, zejména mandle (nejlépe nesolené). Dobré je také sušené maso (Beef Jerky). Fazole také fungují!
Vaše realistická náhražka: Beef Jerky! Lehké, dá se nosit všude, je velice chutné a srazí vaši potřebu sacharidů raketově dolů. Pokud jste vegetarián, zkuste nesolené ořechy a dlaň plná mandlí udělá také divy.

Provinilost č. 4:  Čokoláda
Vaše tělo chce: hořčík
Vaše zdravější náhražka: ovoce, semena, ořechy
Vaše realistická náhražka: ano, chápeme že se nic se nedá nahradit za čokoládu, ale zkuste alternativu – Karob (Svatojánský chléb), je to čím dál více populární náhražka známých kakaových bobů

Provinilost č. 5:  Slané dobrůtky (brambůrky atd.)
Vaše tělo chce: chlorid a křemík
Vaše zdravější náhražka: ryby, ořechy a slunečnicová semínka
Vaše realistická náhražka: nakládané okurky nebo olivy

Máte svůj soukromý tip na zdravé dobroty nebo způsob, jak se zbavit chutí na ty nezdravé? Podělte se s námi o ně! Pište na náš Facebook nebo email.