Office yoga > Ergonomie  > 6 chyb které jste za poslední hodinu udělali

6 chyb které jste za poslední hodinu udělali

Den ještě pořádně nezačal a vy už jste stihli udělat několik chyb. Že nevíte které? Čtěte pozorně dále, čeho byste se měli spíše vyvarovat.

1) Snídali jste u pracovního stolu

Nejenom že se na jídlo nesoustředíte a nevychutnáte si ho tak, jako kdybyste jedli v klidu, u jídelního stolu. Vědci z Liverpoolské univerzity zjistily, že lidé, kteří jedí u pracovního stolu dostávají do těla i více kalorií, obzvlášť pokud se současně věnují i jiné aktivitě, nežli jídlu. Dejte si pauzu od multitaskingu když jíte. Hoďte se do klidu a soustřeďte se na svou pochoutku. Uvidíte, že vám bude chutnat víc!

2) Dotkli jste se vašeho obličeje

Lidé šahají na svůj obličej v průměru 4x za hodinu. Proč je to problém? Zkuste se zamyslet nad tím, kolik nečistot a bakterií je na vašem pracovním stole, obzvláště na klávesnici počítače. Podle výzkumů je zde více bakterií na četverečním centimetru nežli na toaletním prkénku ve vaší kanceláři. Takže když vaše ruce odpočívají, zkuste je neotírat o svůj obličej. Toto dotýkání často způsobuje akné, kdy se kožní póry zanášejí špínou z okolí, společně s kožním mazem.

3)  Zadrželi jste moč

Zkuste přestat ignorovat „volání přírody“ i přesto, že jste uprostřed telefonátu. Zadržování moči je čas od času nevyhnutelné. Pokud se vám to ale stává příliš často, může to mít za následek nepříjemné potíže jako je infekce močových cest nebo zánět močového měchýře. Může dokonce přispět i k inkontinenci a oslabení svalů močového měchýře. To, že by vám mohl „prasknout“ močový měchýř, je fáma. Ale není radno si se zadržováním zahrávat.

4) Už jste stihli 5x zkontrolovat Facebook

Nejenom že vás vyvádí ze soustředěnosti a narušuje tok myšlenek. Ale má za následek i další věci. Věděli jste, že může například způsobit rozkol vašeho partnerského vztahu? Bylo zjištěno, že ti lidé, kteří začínají přemýšlet o opuštění partnera v posledních 12-ti měsících jsou z 80% právě ti, kteří užívají Facebook. Méně se rozcházejí ti, kteří Facebook nepoužívají. Tato sociální síť může velice snadno rozžhnout želízka žárlivosti mezi partnery jako nikdy dříve. Buďte tudíž opatrní.

5) Máte nepořádek na stole

Stav vaší pracovní desky může ovlivnit i stav vašeho zdravý. Na univerzitě v Minnesotě byl proveden zajímavý pokus. Účastníci výzkumu strávili čas v kancelářích. Polovina z nich za uklizeným pracovním stolem, polovina z nich za stolem s nepořádkem. 10 minut poté bylo oběma skupinám nabídnuto jablko a čokoláda. 67% účastníků, kteří zůstaly v uklizené části kanceláře, si vybralo jablko. 80% účastníků sedících v nepořádku si vybralo čokoládu. Organizovaná pracovní plocha podporuje dělat dobrá rozhodnutí, která dělají dobře i vám.

753

6) Zůstáváte sedět více jak 1 hodinu bez hnutí u pracovního stolu

Býváte doslova přilepeni ke své pracovní židli. Jak dlouho je to už, co jste naposledy vstaly? Na tento špatný trend upozorňujeme velice často, na našich Office yoga workshopech. Naše tělo není stavěno k tomu, sedět 10 a více hodin. Způsobuje to mnoho civilizačních chorob, jako bolesti zad, obezitu, cukrovku, zvýšené riziko srdečních chorob, migrény a podobně. Navíc klesá i intelektuální aktivita! Takže rozpruďte své tělo, svojí krev a vstávejte na chvilku alespoň každou hodinu. Pokud nejste schopni se přinutit, zkuste si dát připomínku, budíček, nebo použít různé chytré aplikace, jako je třeba fitbit.

 

Inspirováno ze stránek prevention.com