Office yoga > Cviky  > 6 pomůcek pro vaše zdraví, které najdete ve své kanceláři

6 pomůcek pro vaše zdraví, které najdete ve své kanceláři

Zdraví máme jen jedno. Naopak kolem sebe zase spousta věcí, které nám možná často překáží, ale na druhou z nich můžeme mít prospěch. Jde o to, jak jsme kreativní a dokážeme využít situace a těch prostředků, které jsou zrovna k dispozici. Přinášíme vám tipy na 6 pomůcek, kterými podpoříte zdraví vrámci pracovního dne.

Židle

Dlouhé sezení na kancelářské židli si můžeme během dnes maličko zpestřit a využít kancelářskou židli jako cvičební pomůcku. Židle hraje hlavní roli u tzv. desk yogy, kdy jednotlivé cviky najdete na našich stránkách nebo našich videích.

Stůl

Uvolníme-li si alespoň malé místo na pracovním stole, může i ten sloužit jako cvičební pomůcka. Než si půjdete udělat kávu nebo čaj, můžete uvolnit např. zápěstí a uvolnit tak tlak, které vyvíjíme na své paže, který často končí zánětem šlach či syndromem karpálního tunelu (viz foto). Zkuste tento cvik zařadit do své každodenní rutiny právě tím, že se bude pojit na činnost, kterou již v kanceláři provádíte.

karpál

Láhev s vodou

V kanceláři můžeme mít vždy po ruce láhev s vodou o velikosti, které nám vyhovuje, a během minutových přestávek mezi činností provést pár cviků na posílení paží či mezilopatkových svalů. Pokud vodu z láhve ideálně dopijeme, může nám pak posloužit jako pomůcka, díky které nebudeme dávat nohu přes nohu. Pokud také patříte mezi lidi, kteří neustále sedí se skříženýma nohama, a víte, že to nedělá dobře vašim kyčlím, páteři a křečovými žilám, přesto nejste schopni se tohoto zlozvyku zbavit, tak vložte prázdnou lahev mezi kolena a možná se vám povede časem tento zvyk odbourat! Zdraví na prvním místě 🙂

Tužka

Může krásně posloužit jako náhrada hopíku či masážního míčku, tedy pomůcek, které nám mají pomoci masírovat nejen chodidla, ale také svaly na chodidle posilovat. Položte si tužku nebo propisku pod stůl na zem, sundejte si boty ( které doporučujeme sundavat vždy, když víte, že budete delší dobu sedět a nebo ještě lépe, v práci se přezouvat). Začněte nejprve jemnou masáží chodidla tím, že budete tužku válet dopředu a dozadu, pak zkuste prstama na noze tužku uchopit, zvednout a znovu vrátit na zem. Po čase bude se tato aktivace svalů na chodidle projeví se zdravé klenbě chodidla.

Kolega/Kolegyně

Nám slouži jako ideální objekt pro trénink našich očí! Zkuste minimálně jednou za hodinu vyhledat očima svého kolegu. Zaostřete na něj svůj zrak na pár minut a vraťte se zpět k monitoru. Hledění do počítačů, mobilů, knih. Prostě nablízko. To jsou věci, které se dlouhodobě podepisují na zdraví naších očí, proto velmi doporučujeme tento cvik provádět pravidelně každý den.

123

Tiskárna/ Kuchyňka/Toaleta

Společné mají to, že nás nutí vstávat a uvést celé naše tělo do pohybu! Využijme této příležitosti. Nemáte v práci tiskárnu? Jděte se alespoň každou hodinu projít do kuchyňky nebo na toaletu. Kdykoli si vzpomenete, zvedněte ruce nad hlavu, vytáhněte se ke stropu, udělejte úklon. Ucítíte ten příval energie.

Tags: