Office yoga > Trendy  > Hop do Ofisu

Hop do Ofisu

Náš lektor Marek změnil zaměstnání a to tak, že otočil své pracovní návyky o 180°. O to víc si uvědomil, jak to s tím cvičením, pohybem, srůstání k pracovní židli a Office yogou má. Přečtěte si jeho příběh.

Má práce donedávna spočívala v tom, že jsem pracoval 4 hodiny denně ve stoje, v pohybu, příležitostně v sedě. Družina, děti, jóga, golf, pohyb, spousta pohybu. Seděl jsem maximálně doma u počítače nebo v auobuse a metru na cestě do práce. Měl jsem hodně volného času a toulával se se psem po parcích. Když ale přišla nabídka od filmu, tak jsem se moc nerozmýšlel. Hodně akce a hodně peněz, to vše ve slušném tempu. Práce, 11 hodin denně, 5 dní v týdnu, především u počítače, nebo řízení v autě. Nějaký ten pohyb při obcházení skladů se starým nábytkem a látkami. Málo času na jídlo, pořád na mobilu, rozlítaný na všechny strany, dospávání o víkendu a minimum času na své blízké. Když už, tak v pokročilém stavu únavy.
Jak jinak si lépe ověřit metody, které v Office yoze učíme, než si je samotní prozkoušet v plném provozu na vlastní kůži. Říkám si, ideální příležitost pro report. Bolesti zad, pocity únavy, unavené a pálivé oči, ztuhlý zadek. Šéfová říká, že se po každém projektu cítí strašně zničeně a chtěla by se zaměřit dovnitř, ale vlastně neví jak na to – kamrádka chodila na nějakou tu jógu, ale mezitím než začala chodit s ní na lekce, tak se na to kámoška vybodla a tak nějak akce vyšuměla. Starodávné složité jógové techniky ? Nic pro mě, já dělám filmařinu a tohle mi přijde jako velká věda. Vždyť je to úplně banální, říkám si v duchu. Při polovičním úvazku se dalo stíhat studium i cvičení najednou, ale teď se najednou musí ubrat a hodina cvičení denně musí stranou. Zpívání manter? Supr, pokouším se, pamět se neustále zlepšuje, i když jsem nikde zatím nehledal objektivní test, který by to ověřil. Tělo však začíná ze židlového šoku strádat. Což není dvakrát příjemné.

Implementace #1: Pracovat ve stoje.?

Kanceláře jsou tu improvizované, polní. Film. Prázdné místnsti se narychlo vybaví tím nejnutnějším pro nejefektivnější zvládnutí jobu a jde se dál. Sehnal jsem si stůl, příjemnou kancelářskou židli střední třídy a lampičku. Košilky, připínáčky a šanony mám taky 😉 Za rohem jsem objevil vysokou skříňku, u které bych mohl aspoň příležitostně stát. No žádná sranda, šéfová na mě koukala jako na exota, co chce rozdávat u vchodu do místnosti projevy až mi nenápadně podvědomě plní skříňku látkami, že se tam nedá stát a pořád musím něco uklízet. Což je vlastně ve výsledku dobré, protože mě to nutí být alespoň nějakým způsobem v pohybu.
Takže trocha improvizace a dá se vždycky vše uzpůsobit, když se chce. To je totiž základní podmínka!
Nepřemýšleli jste také nad prací ve stoje? Nebo máte vlastní zkušenost?
standing-desk