Office yoga > Trendy  > Kucí, nebojte se jógy

Kucí, nebojte se jógy

Kdykoliv se řekne slovo jóga, vybaví se vám možná ohebná osoba něžného pohlaví, která předvádí akrobatické kousky u moře, nebo tělocvična plná žen. O mužích nikdy ani slovo. A při tom, jak už jsme tu několikrát psali, jóga je z historického pohledu právě mužský pohyb. Otázkou zůstává, proč se toho ti naši evropští muži tak obávají? Proč převládá názor, že se jóga hodí spíše pro ženy? Kluci, měli byste se své názory přehodnotit. Přinášíme vám několik jógových „přoč ano“.

Nebudeme rozebírat benefity, které jistě znáte. To, že jóga krásně protáhne fyzické tělo a uklidní mysl všichni víme. A co dál?

Vyrýsuje svaly – levnější než posilka

Nepotřebujete na benchi zvedat 40 kilo, abyste měli napumpované svaly. Stačí posilovat s vlastním tělem. Nevěřili byste, kolik sportovců a fitness nadšenců na józe zjistí, že držet upažené ruce v pozici bojovníka po dobu pouhých 10-ti dlouhých nádechů a výdechů dá zabrat a při posledním nádechu už se jim začínají klepat „ručičky“. A co teprve dělat pomalý klik. Představte si že vaše ruce zvedají 60-ti kilové tělo. A to je teprve něco. Pravidelným cvičením jógy se svaly zdravě formují a mají přirozený vzhled. Navíc jsou i krásně protažené. A nevypadají tak „umělohmotně“, jako po úmorných hodinách strávených v posilovně, podpořených chemickými doplňky stravy. Nafouknutě a zkráceně.

Prevence proti vzniku úrazů při sportech

Jóga je výborným doplňkem ke všem sportům. Protože, jak už jsme zmínili, svaly a šlachy jemně protahuje. Hrozí tudíž menší riziko, že se tělo při dalším sportu nějakým způsobem zraní. Doporučujeme povinně určitě všem vrcholovým sportovcům, ale i těm rekreačním. Perfektně funguje jako uvolnění právě po nějakém větším sportovním výkonu, po běhání, zápase, ale i hodinovém zápřahu v posilovně. Tělo by mělo být zatěžováno rovnoměrně. Jednostranný pohyb není žádoucí. Zkuste svůj sportovní život vyvážit!

joga joes1

Sexuální guru – ou jes

Jógovou praxi relaxace a dechových technik můžete krásně využít při svém láskyplném aktu, a to zejména k jeho prodloužení a hlubšímu procítění. Jógová praxe pomáhá k lepšímu soustředění. Praktikující z toho pak má benefit v podobě lepší kontroly své sexuální energie, kterou dokáže kontrolovat třeba například předčasné vyvrcholení. Dokážete si samotný akt více užít, vychutnat, vnímat, procítit. Což stoprocentně ocení i váš protějšek. Takže to není o tom vystřihnout perfektní pozici jako z Kamasůtry, ale umět kontrolovat a prociťovat přítomnost bytí. Och!

Voňavější – feromony hrají prim

Michael Hewitt (zakladatel Sarva Yoga Academy) tvrdí, že díky józe máte voňavější pot! Pravidelná jógová praxe je lepší než kolínská. Hluboké vydechování, společně s pocením z těla vyplavuje nečistoty v podobě toxinů. To znamená, že po každé hodině jste čistší, a váš pot je cítit maličko jinak. Tak tohle jste netušili, že? 🙂

Kdyby vás nezaujala ani jedna z těchto výhod, při nejmenším (jak mi říkal jeden nejmenovaný kamarád), můžete chodit na jógu rozveselit svůj zrak a potěšit oko při pohledu na sličné jógínky kolem Vás. A třeba se i seznámíte. Jógíni jsou známí pro svoji otevřenost a přátelskost. Takže kdo ví. Třeba i tam můžete najít svoji osudovou vyvolenou.

456

 

 

@Helena