Office yoga > Cviky  > Líné cvičení, aneb lepší něco než nic

Líné cvičení, aneb lepší něco než nic

Uvědomujete si, že jste líní, nicméně pořád s tím chcete „něco“ dělat, na druhou stranu se necítíte být ten typ blázna, který ze sebe sedře pot v posilovně? A to tělo by potřebovalo alespoň trošku zpevnit, říkáte si… Přinášíme vám seriál s velice jednoduchými cviky, které jsou lepší než nic! Pokud je budete praktikovat pravidelně a dlouhodobě, věříme, že to přinese své ovoce.

Na povolené tricepsy (nechci mít „psí uši“)

Čím více času trávíme v sedě (v práci, doma na pohovce, v autě a podobně), tím je naše tělo měkčí a „pomačkanější“. To není úplně ideální stav těla, jaký byste chtěli, že? Pojďme si ukázat, jak to jednoduše napravit. Sedněte si na židli rovně, nohy svírají úhel 90 stupňů a jsou celou plochou chodidel na zemi. Vezměte flašku s vodou (nebo jiný, těžší předmět) a zvedněte jí s nataženýma rukama nad sebe (nad hlavu) tak, jak je na obrázku. Pomalu ohýbejte ruce v loktech a to směrem za hlavu (paže zůstávají stále rovné, lokty jsou u uší). Poté vraťte ruce do výchozí pozice nad hlavu. Pokud si chcete cvik ztížit, zkuste při cvičení vtahovat hrudník směrem dovnitř. Opakujte alespoň 15x.

1b 1c

Sexy nožky (a kolega od vedlejšího stolu bude koukat!)

Cítíte se na své kancelářské židli občas jako přitavení? Není čemu se divit. Pojďme si ukázat, jak se vzpružit. Poodjeďte židlí kousek od stolu. Posaďte se rovně, na okraj židle, tak, jako na obrázku. Zdvihněte levou nohu od země tak, aby bylo koleno stále ohnuté v úhlu 90 stupňů. Položte nohu zpět. Opakujte alespoň 10x. Těžší varianta vypadá tak, že pokrčenou nohou ve vzduchu uděláte několikrát pohyb nahoru a dolu, aniž byste se dotýkali podlahy (10x) a pak až jí položíte na zem. Nezapomeňte vyměnit nohy.

2b2c

Pevnější stehna a hýždě (využijete při telefonování)

Tento cvik můžete dělat kdykoliv a kdekoliv. Třeba zrovna při telefonování. Proč ležet nebo sedět, když při to můžete zabít dvě mouchy jednou ranou? Stoupněte si ke zdi, nohy na šíři boků, ramena od uší, rovná páteř. Opřete rovná záda o stěnu a odkročte jeden krok od stěny. Pomalu začněte pokrčovat kolena, záda s rameny a hlavou jsou stále opřené o zeď. Zkuste jít až do úhlu 90 stupňů (v koleni), jako kdybyste seděli na židli. Vydržte v pozici 30 sekund a pak se pomalu vracejte nahoru. Opakujte několikrát (nebo dokud nepoložíte telefon) 🙂

3b3c