Office yoga > Trendy  > Nejlepší dárek?

Nejlepší dárek?

Znáte ten pocit, obdarovat někoho tak, aby z toho měl opravdovou radost? Jenže co máme ke všem těm svátkům, narozeninám a výročím stále dávat? To je otázka, kterou si položil určitě jednou každý z nás. Nebaví vás dávat stále dokola lahev vína či bonboniéru? Přinášíme vám naše nápady!

1) Osobní Mixtape: v minulosti jsem dostala k narozeninám osobně vypálené CD s hudbou připravenou právě a jenom pro mě. Je fakt, že člověka, kterého obdarováváte podobným dárkem musíte alespoň trošku znát. Jeho vkus, oblíbenou kapelu, zpěváka nebo písně. A pokud vám CD přijde jako staré medium, můžete dát hudbu na nějaký pěkný USB disk. Pokud jste opravdoví Tech Guru, můžete Mixtape vytvořit, jak se říká, v „cloudu“ obdarovat nehmatatelným, leč slyšitelným výstupem.

2) Kus sebe: umíte něco hodně dobře? Vytvořte dárkový poukaz na nějakou dovednost, kterou obdarovaného naučíte. Umíte dobře vařit? Hrát na kytaru? Zajímavě plést? Pozvěte jej na svůj personalizovaný workshop pouze pro něj!

3) Umělcův dar: Pokud máte uměleckého ducha, můžete zkusit vytvořit báseň, krátkou povídku, nebo prostě pořekadlo šité na míru. Chcete tomu dodat exkluzitivu? Napište to celé na pěkný kus papíru, nejlépe ručně, pěknou fixou nebo perem a zarámujte.

4) Večeře pro dva: nemusíte být ani mistr šéfkuchař a ani partnerem obdarovávaného, abyste jej nemohli pozvat na večeři nebo hezký dezert.

73d300c5c7d373fddde5550d05cc0d98

5) Filmová noc: pozvěte oslavence a partu vašich blízkých kamarádů a uspořádejte u sebe doma filmový večer. Vyberte kousek, který má obdarovaný v oblibě, udělejte jednohubky, něco sladkého na zub, něco pěkného k pití a užijte si zábavu.

6) Co potěší oko: pokud nemáte dostatek času k vytvoření kreativní věci vlastními silami, kupte kvalitní knihu a napište do ní alespoň hezké, osobní věnování. Nebo zkuste koupit nějaký obraz. A nemusí stát zrovna majlant. Stačí zajít do nějakého antikvariátu a trochu se porozhlédnout. Nebo zkusit nezávislé a neznáme umělce, třeba na českých stránkách www.fler.cz, kde najdete plno kreativních alternativců, nebo www.youngrealart.com – kde prodávají svá díla mladí vystudovaní umělci z vysokých uměleckých škol.

7) Giga puzzle: věnujte obří puzzle a navrhněte obdarovanému, že mu je pomůžete složit. Strávíte spolu tak zajímavě čas a obohatíte ho společnou aktivitou.

8) Vytiskněte společné fotky: zkuste obdarovat pěkně vytištěnými fotkami. Nefotíte na kompakt nebo zrcadlovku? Nevadí – zkuste novou aplikaci Vyvolej.to (http://www.vyvolej.to/ ), která vám vytiskne pěkné fotky přímo z Instagramu. Rychle a za skvělou cenu!

vyvolej to

9) Cenné znalosti: věnujte kurz či workshop, kde se oslavenec něco naučí. Existuje spousta rozvojových workshopů v nespočtu oblastí – můžete vyzkoušet stránky českého serveru Naučmese (http://www.naucmese.cz/ ), kde se (či jiné) můžete obohatit tak, že se vám o tom ani nezdálo.

10) Office yoga: ano, nebyli bychom to my, kteří chodíme cvičit za klienty přímo do kanceláří, abychom nezvládli osobní lekci jógy u obdarovaného doma, nebo vlastně kde bude chtít. Darujte kus zdraví a zábavy k tomu. Věnujte lekci jógy. Oslavenec bude hýčkán v dobrých rukou. To zaručujeme.

 

Autor: Helena