Office yoga > Trendy  > Opravdoví muži dělají jógu

Opravdoví muži dělají jógu

Otázká na muže. Cítíte se být tím aktuálně osvíceným „jóga nadšencem“, který poznal všechny benefity této filososfie a cvičení? Ne? Vidíte, a přitom už jí, vážení pánové, cvičí dokonce i slavní fotbalisté: Ryan Giggs prohlásil, že jemu osobně pomohla pozice hory tak, že se stal jedním z nejstarších hráčů fotbalu a vydal o tom dokonce i DVD. Přední sportovci, od Andyho Murraye a Evandera Holyfielda až po celé All Blacks z Nového Zélandu blouzní o tom, jak jim jóga pomohla od napětí svalů a zlepšila jejich pružnost a odolnost. Podle aktuálního vydání časopisu Men’s Helath dokonce některé ásány dokáží zastavit vypadávání vlasů (to se hodí, ne?).

Jako Office yoga za sebe můžeme říct, že na našich lekcích postupně vidíme narůstající trend mužů cvičících jógu. Výjimečně se stane, že i mírně převyšují zastoupení žen. Jóga už není naštěstí dávno doménou „hippie-podivného“ stereotypu a hlavně stylu vnímání. Muži, kteří dochází na lekce jógy, mají profil většinou mezi 25 až 50 lety, pracují ve městě, cvičí pravidelně a mají to jako doplněk k jejich hlavnímu sportu, ať už je to fotbal, box nebo tenis. Konečně si totiž uvědomili, že jóga je ideální doplněk ke všem typům sportů. Udržuje tělo pružné a navíc přidává rozměr klidu a mentálního odpočinku, který je velice důležitý. Jógu vnímají jako součást jejich celkové péče o tělu a ducha.

Jóga už, v západním světě, není pouze výsadou něžného pohlaví. Díky bohu! Je důležité si uvědomit, že původně v Indii ženy ani jógu cvičit neměly (jelikož byly samy o sobě považovány za překážku k cestě osvícení). Jóga je teda mužský sport, vážení!

Děsí vás představa jít na lekci, kde je velký počet žen v rozmezí od dvaceti do padesáti? Mnoho mužů to spíš bere jako docela atraktivní záležitost. A že nejsou pohyby dost mužné? To byste se divili, jakou mužnost získá každý chlap na takové hodině. Existuje mnoho pozic, které vyžadují opravdu sílu a tudíž i vypracované tělo. Pokud jste single, věřte, že lekce jógy jsou dost dobrou příležitostí k seznámení (když už tam nevidíte jiný přínos), pokud nejste single, může být jóga perfektní společnou aktivitou pro vás a vaši partnerku!

Každý muž, který někdy vyzkoušel jógu, ví, že to není žádná „zívačka“. Na takové lekci se člověk dost zapotí.

A nemusíte chodit někam na 60 minut. Stačí, když si dáte doma 15 minutové zahřívací kolo a vyzkoušíte několik pozic, které vašemu tělu dělají dobře. Takže vážení pánové, určitě to zkuste a neodsuzujte bez vlastních zkušeností dopředu. Budeme se na vás těšit a vězte, že to bude zábava 🙂