Office yoga > Cviky  > Vše najdete v knížce

Vše najdete v knížce

Ano, dnešní příspěvek bude takovým malým přiznáním. I přes to, že jsem ještě nikdy nic nenapsala a nepovažuji se za literárního mága, pracuji na knize. Je to neuvěřitelné (minimálně pro mě), ale začíná to všechno dostávat jasnější kontury a velice skromně jsem si stanovila únor 2018 jako měsíc vydání. O čem to bude? O józe mezi e-maily!

Office yogou to začalo. Je tomu již přes čtyři roky (!!), co jsme začali cvičit skromně v kancelářích a rozhodli se rozhýbat všechny lidi, kteří prosedí desítky hodin denně v práci, většinou za počítačem. Začínali jsme ve třech, jako čerství jógíni s certifikátem. Vlastní podnikatelský projekt hned po vysoké škole. Firmy na nás často koukali jak na blázny, když jsme nabízeli jógu, která se cvičí v zasedačce, nebo za psacím stolem.

Zákulisí (foceno mobilem!)Posun za ty čtyři roky je obrovský. Dnes je jóga a další druhy cvičení ve firmách standardem, zdravé dny pro zaměstnance, meditační a mindfullnes techniky jsou na denním pořádku. Náš tým se rozrostl o další lektory a noví se stále přidávají. Firmy nás již oslovují sami, zajímají se, chtějí tvořit workshopy na míru. Za ta léta jsme nasbírali mnoho informací a zkušeností. Máme za sebou desítky workshopů a stovky hodin jógy ve firmách. Tento rok mě oslovilo jedno nakladatelství, abych na základě svých poznatků napsala knihu. Takovou, která by byla určena lidem kancelářským. Lidem, kteří potřebují ulevit svému tělu v práci vhodnými protahovacími a relaxačními cviky. Já moc dlouho nepřemýšlela a kývla jsem na to!. Jóga mezi e-maily byla na světě. Tedy, její prvopočátek.

V létě jsem tedy začala psát. A přemýšlet i nad formou knihy. Jak bude vypadat, na jakém papíře ji nechám vytisknout. Po dlouhodobějších úvahách jsem se rozhodla knihu vydat sama, protože mi bylo jasné, že tyto požadavky nakladatel neakceptuje. Samozřejmě si uvědomuji, že je to cesta trnitější, nicméně kreativnější. Knihy miluji. A tak chci, aby ta moje také za něco stála.

Oslovila jsem své kreativní přátele, o kterých vím, že jsou dobří v tom, co dělají. Mám radost, že tento počin dávám dohromady s blízkými lidmi, ve které mám plnou důvěru a vím, že svojí práci dělají s nadšením a láskou. To se to pak spolupracuje! Za fotografiemi bude stát, troufám si říci, můj dvorní fotograf Miloš Potužák. Hlavním kontrolórem mých textů je kromě mámy (na tu nenajdete nikde odkaz, protože žije 100% offline život) hlavně Filip Škaloud, nejvtipnější copywriter na světě. Zpracování knihy a obálku si vezme na starost mladá, talentovaná a skromná Alina Shupiková, která kromě spolupráce na ZootMagu maluje náladové abstraktní obrazy. Figuranty cvičence mi v knize ztvárnili: krásná Bára Černá a Lubka Martincová, Jakub Líbal nebo Dominik Müller, kterým taktéž děkuji za jejich čas a ochotu.

V knížce kromě tipů na efektivní cviky, najdete i rady týkající se ergonomie, nebo pracovní produktivity. Publikace bude doplněna o zajímavé fotky z prostředí českých firem, které se o své zaměstnance starají hezky a disponují inspirativními prostory! Podařilo se mi oslovit dvanáct korporací s krásnými interiéry. Budete se moci podívat, jak to vypadá například v takovém Avastu, Inngoy, nebo třeba Zootu a dalších společnostech. Zde se nám podařilo nafotit jak samotné cviky, tak inspirativní obrázky zajímavých prostor, které jinde nenajdete.

Zákulisí (foceno mobilem!) Tady to všechno něco stojí. A teď nepočítám vůbec svůj čas, který jsem nad tím doposud strávila. Výdaji za kreativní tým to samozřejmě nekončí. Bude se vybírat papír, typ vazby knihy, komplikovanost obálky, samotná realizace tisku, pak taky web a mnoho dalšího… V lednu bych ráda spustila crowfundingovou kampaň na HitHitu. Jsem zvědavá, jak bude úspěšná a mentálně se připravuji na to, že prostředky získané z těchto aktivit nejsou zadarmo (ostatně jak o tom napsal například Otto Bohuš na svém blogu). Takže kdo z vás by chtěl knížku za speciální cenu, neváhejte v lednu mrknout na web hithit.cz

Jdu do toho všeho po hlavě. Každý další krok mě vystavuje novým situacím, na kterých objevuji doposud nepoznané. Třeba i to, že různé fonty písma mají různý vliv na čtenáře. Nebo si udělat sama web… To všechno mě nesmírně obohacuje. Několik přátel mi nedávno řeklo, že si určitě plním svůj sen. A já odpověděla, že to není spíš ani tak sen, jako výzva. S nápadem vlastně přišlo z prvopočátku zmíněné nakladatelství. A já si řekla, že to prostě musím vyzkoušet. Nic horšího, než že si to nikdo nepřečte se stát nemůže. Peníze z neprodaných knih taky nejsou všechno. Já však pevně věřím, že za ty roky cvičení v kancelářích mám co říct a pokud bude mít publikace pozitivní dopad minimálně na jedu osobu, které zlepší život, mělo to všechno úsilí smysl!

Pokud i vy trávíte sezením většinu svého dne, bude pro vás kniha velkou inspirací 🙂 Třeba vám jí pořídí zaměstnavatel, nebo si ji prozřetelně koupíte sami. Určitě nebudete litovat.

Držte mi palce v dokončovacím procesu. Budu je potřebovat!
Namasté

Zákulisí (foceno mobilem!)

Zákulisí (foceno z mobilu). V Avastu.

Zákulisí (foceno z mobilu!)
P.S. tento text žádný copywriter nekontroloval, takže za případné chyby mohu já 🙂
P.P.S. fotografie v tomto článku byly pořízené mým mobilním telefonem, berte je tedy jako obrázky „ze zákulisí“.