Office yoga > Meditace  > Čakra nečakra – podstatné je, jak se po lekci cítíte

Čakra nečakra – podstatné je, jak se po lekci cítíte

Existuje spousta lidí, co si rádi přijdou zacvičit na jógu. V momentě, když se začnou zpívat mantry, nebo ÓM a nedej bože by přišla řeč na témata energie, čaker, zaleknou se. Buď se snaží konverzaci zlehčit, nebo chce co nejrychleji sbalit svou podložku a odejít. Co je tedy hlavní důvod toho, že se bojíme přijmout jógu jako celek? Jógu, jakožto nejméně 3000 let ověřený komplexní systém, který propojuje tělo-duši-mysl?


Pravděpodobně jsme se rozhodli brát si z jógy pouze tu část, které v daném životním období rozumíme. Tu, která je pro nás akceptovatelná.V tom je právě to kouzlo jógy, že? Někoho osloví fyzická čast, někoho meditační. Jiného filosofická, a možná dříve nebo později se nám začnou jednotlivé části střetávat a propojovat. Někdo řekne, že ho bolí žaludek, někdo to nazve rozladěnou třetí čakrou.

Někdo po lekci jógy začne rozebírat jak měla konkrétní pozice vliv na jeho pocity a někomu prostě stačí, že se cítí dobře. Nakonec cílem každého, kdo jde na jógovou lekci je jediné. Cítit se dobře. Po psychické a fyzické stránce. A proto se nenechme zastrašit jógovým slovníčkem ,který je pro nás cizí a nevytvářejme si vůči duchovní části jógy bloky, zkusme přijímat jógu jako celek a prostě si lekci užít.

1206751_orig